Uzak Masaüstü Programı Alpemix Genel Özellikleri:

 

Kolay Kullanım

Alpemix'i anında bilgisayarınıza indirip, kurulum gerekmeden direk çalıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin ve karşınızdaki kişinin hiç bir ayar yapmasına gerek yoktur.

Hepsi Bir Arada Çözüm

Alpemix, uzaktan yardım, uzaktan destek, sunum, bakım, eğitim, toplantı gibi konuların tümünü gerçekleştirme imkanı sunan güçlü bir uzak masaüstü uygulamasıdır.

Güvenlik Duvarları Arkasından Çalışma

Uzak bağlantı kuracak iki uç, güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında olsa dahi, Alpemix karşı tarafla birebir bağlantı kurar. Sisteminizde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez.

Kişi Listesi Oluşturma

Yakınlarınızı, çalışma arkadaşlarınızı, müşterilerinizi listenize ekleyip Alpemix i daha kolay kullanabilirsiniz.Bir kaç tıklamayla dosya transferi, sesli iletişim, uzaktan sunum, uzaktan destek, anlık mesajlaşma fonksiyonlarını listenizdeki kişilerle anında kullanabilirsiniz. Müşterileriniz sisteme kayıt olmalarına gerek kalmadan sizin belirleyeceğiniz şifre ve parola ile Alpemix'i kullanarak anında size ulaşıp uzaktan destek isteyebilir.

Anlık Mesajlaşma

Alpemix ile uzaktan sunum, eğitim ve destek verirken anlık mesajlaşma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Üst Düzey Güvenlik Standardı

Alpemix' de tüm iletişim yüksek güvenlik standartları seviyesinde gerçekleştirilir. Anahtar iletimlerinde 1024 bit RSA kullanılır. Anlık verilerin şifrelenmesinde AES kullanılır.

Dosya Transferi

Gelişmiş dosya transfer seçeneği ile dosya ve dizinleri olduğu gibi karşı tarafa aktarabilir veya karşı taraftan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Aktarımda otomatik olarak sıkıştırma ve şifreleme kullanılır. Dosya gönderme, alma işlemini en güvenli ve en hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Sesli İletişim

Uzaktan destek verirken, uzaktan sunum yaparken anlatımlarınızı sesli olarak yapabilirsiniz. Aynı ekran üzerinde tartışan birden fazla kişi aynı anda sesli iletişim seçeneğini kullanabilir.

Otomatik Güncelleme

Alpemix'e yeni özellikler eklendiğinde bir kaç saniye içerisinde otomatik olarak kendini yeniler. Böylece versiyon uyumsuzluğu gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ve hiç bir ücret ödemeden anında yeni özelliklerden faydalanma imkanına kavuşursunuz.

Çoklu Dil Seçeneği

Alpemix yazılımı 5 farklı dilde kullanılabilir. Hangi dilde çalışacağı işletim sistemi dil seçeneği ve IP adresine göre otomatik olarak belirlenir. Dilerse kullanıcı da menüden seçebilir.

Logo Ekleme - Entegrasyon

Alpemix yazılımına kendi logo ve karşılama mesajınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca yazılımı kendi yazılımlarınıza kolayca entegre edebilirsiniz.

Yetkili Tanımlama

Farklı yetkilere sahip alt kullanıcılar tanımlayabilirsiniz.

Ekranın Belli bir Bölümünü Paylaşma

Dilerseniz karşı tarafın ekranınızın tamamını değil belli bir bölümünü görmesini sağlayabilirsiniz.

Birden Fazla Uzak Masaüstü Bağlantısı

Aynı anda birden fazla uzak masaüstü bağlantısı gerçekleştirebilirsiniz. Her bir uzaktan bağlantı ayrı bir pencerede gösterilir ve her bir bağlantı için ayrı ayarlar menü üzerinden yapılabilir.

Otomatik Boyutlandırma

Uzaktan bağlandığınız bilgisayarın görüntüsü kendi ekran çözünürlüğünüze göre otomatik ayarlanarak ekranınızda gösterilir. Görüntüyü büyütüp küçültebileceğiniz gibi gerçek boyutlarda gösterilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bire bir Bağlantı

Alpemix uzak masaüstü bağlantılarında iki bilgisayarın birbirine direk (p2p) bağlanmasını sağlar.

Clipboard Aktarımı

Uzaktan bağlı olduğunuz bilgisayardan kendi bilgisayarınıza veya kendi bilgisayarınızdan bağlı olduğunuz bilgisayara text ifadeleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Grup Parolası

Müşterilerinizi gruplara ayırıp tek parola ile yetkililerinize ulaşmasını ve anında uzaktan yardım almasını sağlayabilirsiniz.

Şirket dışı iletişim engeli

Şirket dışındaki bilgisayarlarla Alpemix kullanılarak iletişim kurulması engellenebilir. Şirket dışındaki bir bilgisayardan şirket içine veya şirket içindeki bir bilgisayardan şirket dışına bağlanılmasını engellenebilir.

Ekstra Ayarlar

Gözetimsiz bigisayarlara kendi tanımladığınız parola ile anında uzaktan bağlanabilirsiniz. Bu bilgisayarları listenizde online olarak görebilirsiniz. Bu bilgisayarlara uzaktan bağlanabilecek ip adreslerini, bağlandığı zaman neler yapabileceğini tanımlayabilirsiniz.

İnternet bağlantısı olmayan bilgisayarlarda kullanım

Dışarıya kapalı bir ağınız olabilir. Veya ağdaki bilgisayarların İnternete erişimini engellemiş olabilirsiniz. Böyle bir sistemde de Alpemix'i kullanabilirsiniz. Ancak aynı ağda İnternet çıkışı olan 1 bilgisayarınızın olması gerekir.

Bilgisayardan Bağımsız Lisanslama

Lisanslama bilgisayardan bağımsız olarak kullanıcı adına yapılmaktadır. Dolayısı ile pro kullanıcı hakkını hiç bir ayar yapmadan dilediğiniz bilgisayardan kullanabilirsiniz.

 

Uzak masaüstü programı Alpemix Resimli Anlatım için tıklayın

www.alpemix.com sitesine git

Ana Sayfa