Windows Uzak Masaüstü Portu:

Tüm windows işletim sistemlerinde kurulu olarak gelen uzak masaüstü bağlantı programı, bazı ayarların yapılmasını gerektirmektedir. Modeminiz üzerinde port yönlendirmesi ayarı yapmalısınız. Yine firewall cihazları veya yazılımları kullanıyorsanız belli portların geçişine izin vermeniz gerekir.

Windows uzak masaüstü programı diğer bilgisayarla iletişim için RDP protokolünü kullanmaktadır. Bu protokol microsoft' un oluşturduğu bir alt protokoldür. Temel olarak iletişim için TCP ve UDP protokollerini kullanmaktadır.

Uzak masaüstü programı TCP ve UDP protokolleri için 3389 portunu kullanmaktadır.

Sorunsuz iletişim için modeminiz üzerinde, Windows uzak masaüstü portu olan 3389 nolu portu TCP ve UDP için yönlendirme yapmalısınız.

İnternet üzerinden bir ağdaki bilgisayara uzak bağlantı için yönlendirme yapılır. Ancak aynı ağdaki iki bilgisayar arasındaki bağlantı için yönlendirme yapılmasına gerek yoktur.

Windows uzak masaüstü için yapılacak tüm ayarlar resimli olarak aşağıda verilen linkte anlatılmaktadır. Bu ayarları yapmak zor ve karmaşık geliyorsa Alpemix ve benzeri programlarla hiç bir ayar yapmadan uzak masa üstü bağlantısı kurabilirsiniz.

 

Windows Uzak masaüstü ayarları>>

Uzaktan bağlantı programı Alpemix Resimli Anlatım için tıklayın

www.alpemix.com sitesine git

Ana Sayfa