Uzaktan Bağlantıda Geçici Parola Nedir?

Öncelikle Geçici parolanın ne olduğundan bahsedelim. Listenizde online olarak gördüğünüz kullanıcıların bilgisayarlarına uzaktan bağlanabilmek için özel mesaj bölümünden bir teklif gönderirsiniz. Karşı taraf bu teklifi kabul ederse uzaktan bağlantı kurabilirsiniz. Bir bilgisayarda tanımladığınız kullanıcı adı online fakat bu bilgisayarın başında kimse bulunmuyor. Dolayısı ile teklif gönderdiğiniz zaman kabul edecek kimse yok. Bu durumda daha önce o bilgisayarda belirlediğiniz bir parola ile başka bilgisayarlardan istediğiniz zaman uzaktan bağlantı kurmayı sağlayabilirsiniz. Bunu geçici parola sayesinde yapabilirsiniz.

 

Uzaktan sürekli erişim sağlamak istediğim bilgisayardan tanımlamış olduğum kullanıcı adı ile giriş yapıyorum. Sağ üst bölümdeki anahtar ikonuna tıklıyorum. Açılan pencerede erişim parolamı belirleyip 'Tamam'  butonuna tıklıyorum. Ve artık bu bilgisayara istediğim zaman belirlediğim erişim parolasını kullanarak uzaktan erişebilirim.

Başka bir bilgisayara geçiyorum. Ve tanımlı diğer kullanıcı adlarımdan biri ile giriş yapıyorum. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi 'Teknopars' kullanıcı adımla giriş yaptım ve diğer bilgisayarı listemde online olarak görüyorum. Bu bilgisayarı temsil eden kullanıcı adının üzerine çift tıklıyorum.

Açılan özel mesaj penceresinin sağ üst bölümündeki kilit ikonuna tıklıyorum. Gelen pencereye belirlemiş olduğum erişim parolasını yazdığım anda bu bilgisayara otomatik olarak uzaktan bağlanabiliyorum.

 

Uzaktan bağlantı programı Alpemix Resimli Anlatım için tıklayın

www.alpemix.com sitesine git

Ana Sayfa