Uzaktan Yardım Programı Alpemix

Uzaktan masaüstü

Alpemix ile Neler Yapılabilir?

Tüm bu ihtiyaçları sisteminizde herhangi bir ayar ve kurulum yapmadan Alpemix uzak masaüstü programı ile yerine getirebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Uzak masaüstü bağlantısı yapacağımız bilgisayarda ve kendi bilgisayarımızda Alpemix çalıştırılmalı. Uzak bilgisayarda gözüken ID ve parola bilgilerinin bize iletilmesi ile bu bilgisayara anında bağlanabiliriz. Uzaktan bağlantı için "Bakım Yapmak için Bağlan", "Sunum İzlemek için Bağlan", "Sunum Yapmak için Bağlan" seçeneklerinden birisini seçeriz.

Uzaktan bağlantı programı

Masaüstüne bağlanacağınız kişi Alpemix i çalıştırdığında karşısına gelen ekranın sol bölümünde yazan ID ve Parolayı size iletmesi yeterlidir.

Uzaktan bağlantı programı

Alpemix i çalıştırdığınızda karşınıza gelen ekranın sağ bölümüne, masaüstüne bağlanacağınız kişinin size ilettiği ID ve parolayı girersiniz. Ve bu alanın altındaki 3 seçenekten birini seçersiniz. Uzak pc de işlemler yapacaksanız "Bakım Yapmak için Bağlan" seçeneğini seçersiniz. Ve anında uzak masaüstü bağlantısı kurarsınız. Hepsi bu kadar :)

Bu şekilde uzaktan masaüstü bağlantısı kurduğunuz bilgisayar istediğiniz tüm işlemleri sanki o bilgisayarın başında oturuyor gibi yapabilirsiniz. Uzaktaki bilgisayarın başındaki kişi de yaptığınız işlemleri izler. Aynı bilgisayara siz bağlı iken bir başka kişi de bağlanabilir. Ancak sonradan bağlanan kişi sadece izleme yetkisine sahip olur. Bağlanılan bilgisayarın başındaki kişi mouse ve klavye yetkisini sizden alıp diğer kişiye verebilir. Bağlanılan bilgisayar ile kendi bilgisayarınız arasında kolayca dosya transferi yapabilirsiniz. Ayrıca diğer bilgisayardaki kişi ile bu esnada sesli iletişim de kurabilirsiniz.

Masaüstü bağlantı programı

Uzak Masaüstü programı genel özellikleri >>

 

Uzaktan Bağlantı için Çalışma Şekilleri

Firmalar Alpemix' i 3 farklı çalışma modeli ile kullanabilir.

1- ID parola bildirerek bağlanma

2- ID parola bildirmeye gerek kalmadan liste üzerinden teklif göndererek bağlanma

3- Grup parolası kullanarak bağlanma

ID parola bildirerek bağlanma yukarıda anlatıldı. Diğer 2 özelliği anlatalım. Bu 2 özellik diğer uzaktan bağlantı programlarında bulunmamaktadır.

 

Liste Üzerinden Uzaktan Bağlanma

Bu özellik için Alpemix programına üye olmanız gerekir. Programa üye olduktan sonra 'Kayıtlı Giriş' butonu ile giriş yaptığımız anda liste ekranına ulaşırız. Bu ekranda alt kullanıcılar tanımlarız. Başka bilgisayarlardan diğer kişiler bu alt kullanıcı adı ile sisteme giriş yapar. Bu kişi sisteme girdiği zaman listemde online olarak görürüm. ÜZerine çift tıklayıp yazılı mesajlaşma yapabilirim. Aynı pencereden 'Bakım yapmak için teklif gönder' seçeneğini seçtiğim anda teklifim bu kişiye gönderilir. Karşı taraf teklifi kabul ettiği anda uzaktan bağlantı kurulmuş olur. Böylece ID ve parola iletimi ile uğraşmadan kolayca liste üzerinden hem yazışabilirim hem de uzak masaüstü bağlantısı kurabilirim. Ayrıntılı anlatım için tıklayınız.

 

Grup Parolası ile Uzaktan Bağlanma

Liste üzerinden bağlanma özelliğinde her bir müşteriye veya iletişimde bulunacağım kişiye bir kullanıcı adı parola tanımlamam gerekiyordu. Benim yüzlerce müşterim varsa her birine kullanıcı adı parola tanımlamam çok zor olur. Bu nedenle liste ekranında bir grup oluşturuyorum. Bu gruba parola veriyorum. Ve tüm muhattab olacağım kişilere firma kullanıcı adımı, grup adını ve parolasını iletiyorum. Böylece yüzlerce kişi aynı gruba aynı parola ile giriş yapıp liste üzerinden benimle iletişimde bulunabiliyor. Ayrıntılı anlatım için tıklayınız.

 

Başında kimsenin olmayacağı bilgisayarlara Uzaktan Bağlanma

Liste ekranından o bilgisayar için bir kullanıcı adı ve parola tanımlanır. Tanımlanan bu kullanıcı adı ile uzaktan erişim yapılacak bilgisayardan giriş yapılır. Ve o bilgisayar için sürekli erişim parolası tanımlanır. Bu şekilde program açık bırakılır. Daha sonra herhangi bir bilgisayardan ana kullanıcı adımızla giriş yaparız. Listemizde o bilgisayarı online olarak görürüz. Üzerine çift tıklarız ve açılan pencerenin sağ üst köşesindeki kilit işaretine tıklarız. Buraya tanımladığımız sürekli erişim parolasını yazıp enter a bastığımız anda bu bilgisayara uzaktan erişim sağlarız. Ayrıntılı anlatım için tıklayınız.

 

Ana Sayfa