Uzaktan bağlantı için Grup Parolası Nedir?

Bilindiği gibi Alpemix ile müşterilerinize kullanıcı adı ve parola tanımlayıp liste üzerinden size kolayca ulaşmasını sağlaya biliyorsunuz. Ancak müşteri sayısı çok fazla ise her biri için tek tek kullanıcı adı ve parola tanımlamak zor olabilir.

Grup parolası sayesinde tüm müşterileriniz 1 parola ile bağlanabilir. Veya müşterilerinizi gruplayıp her gruba bir parola atayabilirsiniz. Müşterilere kullanıcı adı ve parola tanımlamak zorunda kalmazsınız. Yapmanız gereken tek şey bir grup oluşturup bu gruba bir parola atamak.

Firmanızın en az 1 adet pro kullanıcı hakkı varsa ana kullanıcı adı ile veya tanımladığınız 'Süper Yetkili' kullanıcı adı ile giriş yapıp grup parolası tanımlayabilirsiniz.

Müşteriler grup başlığının sağındaki grup ekleme ikonuna tıklıyoruz. Açıdan pencereye bir grup adı yazıp 'Tamam' butonuna basıyoruz.

Eklediğimiz grubun üzerine sağ tıklayıp açılan menüden 'Grup Parolası Ekle' seçeneğini seçiyoruz.

 

Gelen formda grup için bir parola belirliyoruz ve 'Tamam' butonuna basıyoruz. Yukarıdaki ikinci şekilde görüldüğü gibi şifreli grubumuz eklendi. Artık sınırsız sayıda kullanıcı listeye giriş yapabilir. Kullanıcılar nasıl bağlanacak ona bakalım..

 

Grup parolası ile uzaktan bağlantı için Alpemix.exe veya AlpemixCMX.exe programlarındaki 'Grup Parolası ile Bağlan' seçeneği kullanılır.

Açılan formda alanlar doldurulur. 'Listede Gözükecek isminiz' alanı boş da bırakılabilir. Grup Parolası hariç diğer tüm alanlar 1 defaya mahsus doldurulur. İkinci girişte bu alanlar dolu gelir. Grup Parolası alanının sağındaki 'Hatırla' seçeneği seçilirse parolanın da tekrar girilmesine gerek kalmaz. Bu sayede müşteriniz sonraki girişlerinde 2 tıklama ile liste ekranına anında ulaşır.

'Giriş Yap' butonuna tıkladık ve liste ekranına ulaştık. Listede firmanın yetkili kullanıcılarını görebiliyoruz. Grup parolası ile bağlanan kişiyi nasıl göreceğiniz aşağıdaki resimde gösterilmekte.

 

Grup parolası ile bağlanan kişi açmış olduğum grubun altında online olarak görülüyor. Üzerine çift tıklıyorum ve özel mesaj penceresi açılıyor. Artık buradan yazışabilir ve uzaktan bağlantı için teklif gönderebilirim. Artık müşterilerinizin telefonla arayıp ID parola iletmesine gerek yok! Tanımladığınız grup parolası ile sınırsız sayıda müşteri aynı anda sisteme girebilir. Dilerseniz müşterileri gruplara ayırıp her bir grup için bir parola belirleyebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman grup parolasını üzerine sağ tıklayarak değiştirebilirsiniz. Ancak o anda gruba bağlı olanlar varsa grup parolasını değiştirdiğiniz anda sistemden düşerler. Şifreli grubu tamamen silmek için sağ tıklanıp 'Grup Parolasını Değiştir' seçeneği seçilir.Ve gelen parola atama ekranında parolalar boş bırakılarak 'Tamam' butonuna basılır. Bu işlemden sonra grup normal grup şeklini alır. Daha sonra sağında çıkan grup silme ikonu ile grup silinebilir.

 

 

Uzaktan bağlantı programı Alpemix Resimli Anlatım için tıklayın

www.alpemix.com sitesine git

Ana Sayfa