Uzak masaüstü bağlantısı için ID parola kullanmadan iletişim kurmak için liste özelliği kullanılır.

( Uzak Masaüstü ) Ana Kullanıcı Girişi:

uzak bağlantı programı 

uzak bağlantı programı   uzak bağlantı programı

Örneğin "Teknopars" kullanıcı adı ile Alpemix'e üye oldunuz. Ana programdan "Kayıtlı Girişi" butonuna bastınız ve yukarıdaki en soldaki ekran karşınıza geldi. Bu formun altındaki "Alpemix üyesi iseniz:" başlığının olduğu bölüme kullanıcı adınızı ve parolanızı yazıp "Giriş Yap" butonuna bastınız. Ve karşınıza yukarıdaki ikinci resimde yer alan ekran geldi.

Görüldüğü gibi alt kullanıcılarınız henüz tanımlanmamış. Ve "Yetkililer","Çalışma Arkadaşlarım", "Müşteriler" olmak üzere üç ana grup görülmektedir. Ana grupların sağında yer alan iconlara tıklayarak alt grup veya kullanıcı ekleyebilirsiniz. Kullanıcı ismini ve parolasını siz belirlersiniz.

Üçüncü resimde 1 süper yetkili (Xx1), 2 yetkili (Xx2,Xx3), 3 çalışma arkadaşı ve 2 müşteri tanımlandığı görülmektedir. Ayrıca Xx2 ve Xx3 ye Pro kullanıcı hakkı verilmiş. Ve "Çalışma Arkadaşlarım" ana grubuna "Teknik Destek" ve "Muhasebe" alt grupları eklenmiş.

Şimdi tanımladığınız bu kullanıcı adı ve parola ile nasıl giriş yapılacağını görelim.

 

( Uzak Masaüstü ) Süper Yetkili Girişi:

uzak bağlantı programı uzak bağlantı programı

Yukarıdaki soldaki resimde görüldüğü gibi alt kullanıcı olduğu için listeye giriş ekranın üst bölümünden yapılacak. Ve "Firma Email Adresi" bölümüne ana kullanıcı adını veya firmanın sisteme kayıtlı email adresini yazıyoruz. Bu örneğimizde ana kullanıcı adı "teknopars" olduğu için teknopars yazdık. Tanımladığımız kullanıcılardan birisi olan "Xx1" ile giriş yapacağız. "Xx1" alt kullanıcısı için tanımladığımız şifreyi de yazıp "Giriş Yap" butonuna basıyoruz.

Ve yukarıdaki ikinci resimdeki ekran karşımaza geliyor. Xx1 "Yetkililer" ana grubunun bir kullanıcısı olarak oluşturulduğu için tüm ana grupları ve bu gruplardaki kullanıcıları listesinde görebilir. Ve "Süper Yetkili" olarak oluşturulduğundan yeni kişiler ekleme,alt gruplar ekleme,kullanıcı silme,pro kullanıcı atama vs. gibi bir çok yetkiye sahiptir.

 

( Uzak Masaüstü ) Yetkili Girişi:

uzak bağlantı programı uzak bağlantı programı

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi "Yetkililer" grubuna eklediğimiz "Xx2" kullanıcı adı ile listeye giriş yapılıyor. Yetkililer grubunun bir kullanıcısı olduğu için tüm gruplardaki kullanıcıları görebiliyor. Ancak "Süper Yetkili" kullanıcının yapabildiği kullanıcı tanımlama, alt grup ekleme vs. gibi işlemleri yapamıyor.

 

( Uzak Masaüstü ) Çalışan Girişi:

uzak bağlantı programı uzak bağlantı programı

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi "Çalışma Arkadaşlarım" grubuna eklediğimiz "Xx4" kullanıcı adı ile listeye giriş yapılıyor. Bu grupdaki kullanıcılar giriş yaptığında "Müşteriler" grubunu göremez.

 

( Uzak Masaüstü ) Müşteri Girişi:

uzak bağlantı programı uzak bağlantı programı

Müşterilerinize kullanıcı adı ve parolalarını bildirdiniz. Artık yetkililerinizden herhangi birisine rahatlıkla ulaşabilir.

Yukarıdaki ilk resimde gösterildiği gibi "Müşteriler" grubuna eklediğimiz "Yy1" kullanıcı adı ile listeye giriş yapılıyor. Yukarıdaki ikinci resimde görüldüğü gibi bu grupdaki kullanıcılar sadece "Yetkililer" grubundaki kullanıcıları görebilir. Kendi grubundaki diğer müşterileri de göremez.

 

 

uzak masaüstü programı

Herhangi bir alt kullanıcı ile uzaktan bağlantı kurulacağı zaman, kullanıcı adının üzerine çift tıklanır. Açılan özel mesaj penceresinin sol üst bölümünden teklif gönderilir. Karşı taraf teklifi kabul ettiği anda uzak masaüstü bağlantısı gerçekleşir.

 

Uzaktan bağlantı programı Alpemix Resimli Anlatım için tıklayın

www.alpemix.com sitesine git

Ana Sayfa